Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Studia psychologiczne ukończyłem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, natomiast szkolenie psychoterapeutyczne odbylem w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal. Swoje kompetencje rozwijam uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach oraz regularnie superwizuję się u certyfikowanych superwizorów ISPHS.
Doświadczenie zawodowe zdobywałem prowadząc psychoterapię indywidualną oraz grupową w Centrum Zdrowia Psychicznego Instytutu Psychoedukacji, na psychiatrycznym oddziale dziennym w Gabinetach Lekarskich Medicor w Poznaniu oraz w poradni ISPHS.
Poza pracą kliniczną, kontynuuję pracę naukową związaną z psychologią kliniczną, przede wszystkim zaburzeniami osobowości. Prowadzę również w tym obszarze zajęcia dla studentów psychologii UAM.
Początkowe spotkania mają charakter konsultacyjny i mają na celu głównie zebranie wywiadu o powodach zgłoszenia i wcześniejszych doświadczeniach, a ostatecznie ustalenie, jakiego rodzaju pomoc będzie najlepszym rozwiązaniem w danej sytuacji.
Prowadzę psychoterapię w nurcie psychodynamicznym, bezpośrednio wywodzącym się z założeń psychoterapii psychoanalitycznej. Leczenie polega na regularnych sesjach psychoterapeutycznych trwających pięćdziesiąt minut odbywających się co najmniej raz lub dwa razy w tygodniu w ramach stabilnego, długotrwałego procesu. Psychoterapia psychodynamiczna nie oferuje szybkich rozwiązań, chociaż pewne elementy zmiany mogą pojawić się już po kilku lub kilkunastu spotkaniach. Terapia ta oferuje jednak głębię zmian, których nie są w stanie osiągnąć inne, krótkoterminowe metody leczenia.
Podstawowym celem procesu psychoterapeutycznego jest osiągniecie przez pacjenta trwałych i adaptacyjnych zmian, co dotyczy nie tylko objawów, które najczęściej są bezpośrednim powodem zgłoszenia, ale również ogólnym polepszeniem funkcjonowania w różnych sferach życia.